Od końca XIX wieku, kiedy szukano sposobu na poradzenie sobie z „histerią”, jak wówczas medycy tłumaczyli nierozładowane napięcie seksualne kobiet, rozwija się historia jednego z najpopularniejszych gadżetów erotycznych – wibratora. Przez wiele lat traktowany jako zwykły sprzęt użytku domowego, dzisiaj jest jedną z najlepszych zabawek dla dorosłych, jaką warto mieć w szafce przy łóżku.

Od tamtej pory akcesorium to przeszło dużą ewolucję. Na rynku dostępne są najróżniejsze warianty, które z pewnością przypadną do gustu wielu paniom. Jaki produkt jednak wybrać na sam początek? To pytanie zaprząta głowę niejednej osobie chcącej kupić wibrator. Jeśli i Ty stoisz przed takim dylematem – w tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki. Zapraszamy do lektury!

Jakie są rodzaje wibratorów?

Pierwszym i najbardziej klasycznym wariantem jest tzw. bullet. To prosty masażer o kształcie, jak sama nazwa wskazuje, pocisku. Bez problemu rozpieścisz nim swoje wnętrze. Jego bezpośrednią odmianę stanowi mini-bullet, czyli wibrator kieszonkowy. Znakomicie nadaje się on do masażu łechtaczki, a ponadto – zabierzesz go ze sobą wszędzie.
Skoro już o masażerach łechtaczek – to odrębna kategoria tego gadżetu. Przybierają odmienne kształty, jednak służą przede wszystkim do rozpieszczania tego małego, acz niosącego tyle radości organu. Część z nich ma jeszcze specjalne wypustki dostarczające maksimum wrażeń.

Klasyczne wibratory z czasem zmieniały swój kształt na bardziej anatomiczny. To zaowocowało zarówno zwykłymi, gładkimi modelami, z lekkim wygięciem, jak i realistycznymi, pokrytymi cyberskórą produktami, dostarczającymi bardzo naturalnych wrażeń seksualnych. Takie urządzenia mogą być dodatkowo wyposażone albo w masażer łechtaczki, albo specjalnie wygiętą „żołądź” do pieszczoty punktu G.

Nie należy zapominać również o wibrujących kulkach gejszy czy jajeczkach. Zapewniają one bardzo silne i głębokie wrażenia, pozostając przy tym bardzo dyskretnymi. W sklepach erotycznych dostępne są też specjalne wibratory dla par, z których można korzystać podczas stosunku waginalnego.

Jaki wibrator kupić na pierwszy raz?

Powyżej miałaś okazję zapoznać się z najróżniejszymi wariantami tego gadżetu. To oczywiście nie wszystkie propozycje, ale zdecydowanie najczęściej wybierane przez kobiety, jak i ich partnerów, szukających oryginalnego prezentu. Jaki wibrator jednak kupić na początek? Zastanów się, na czym Ci najbardziej zależy. Czy szukasz raczej produktu mającego urozmaicić Waszą grę wstępną? Umilającego wieczory, kiedy jesteś sama? A może takiego, który dostarczy Wam obojgu rozrywki? Jeśli wciąż nie wiesz – to na początek wybierz klasyczny model. Jest uniwersalny – nadaje się zarówno do masowania łechtaczki, jak i rozpieszczania pochwy. Kto wie? Być może to będzie początek niezwykłej kolekcji?

Czy używanie wibratora ma skutki uboczne?


Jeśli przemknęło Ci to pytanie przez myśl – to bardzo dobrze! Jednak nie masz się czego obawiać. Korzystając z pewnego źródła jak na przykład sklep INTINITO, masz pewność, że Twój wibrator będzie w pełni bezpieczny. Sprzedajemy bowiem wyłącznie najwyższej jakości produkty od renomowanych producentów. Wyprodukowano je z nieszkodliwych materiałów jak np. silikon medyczny. Bez obaw więc zerknij do naszej oferty i wybierz gadżet, który najbardziej Ci odpowiada.